تبلیغات
دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان - شغل هایی با درآمد یک چاه نفت!
دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان
دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان ارومیه


شغل هایی با درآمد یک چاه نفت!

سودی که از فروش 30 تا 40 شاخه گل صادراتی به دست می آید، با درآمد یک بشکه نفت برابری می کند. پرورش قورباغه و تمساح هم جزو مشاغل سودآور به شمار می آیند.


روزنامه هفت صبح: سودی که از فروش 30 تا 40 شاخه گل صادراتی به دست می آید، با درآمد یک بشکه نفت برابری می کند. پرورش قورباغه و تمساح هم جزو مشاغل سودآور به شمار می آیند.

ایران یکی از 10 بهشت گل جهان

برای آنکه درآمدی معادل مالکان چاه نفت داشته باشید می توانید یک مزرعه پرورش گل احداث کنید. 30 تا 40 شاخه گل رز صادراتی در بازارهای بین المللی، به اندازه یک بشکه نفت خام قیمت دارد.

ایران به دلیل دارا بودن اقلیم چهار فصل یکی از 10 تولیدکننده بزرگ گل و گیاه در جهان به شمار می آید. گرچه ضعف های صادراتی باعث شده که درآمد فروش گل ایران به کشورهای خارجی تنها به اندازه یک پنجم توان واقعی مان باشد اما پتانسیل های تولید گل در کشور آنقدری بوده است که خارجی ها نتوانند از آن چشم پوشی کنند.

شغل هایی با درآمد یک چاه نفت

در حال حاضر یک شرکت هلندی در اصفهان به تولید گل لاله اشتغال دارد. علاوه بر این چند شرکت خارجی تولیدکننده گل نیز در مزارع گیلان مشغول به کارند. 

بزرگترین مشتریان گل ایران کشورهای عراق، آذربایجان، اوکراین، بلاروس، گرجستان، ارمنستان، ترکمنستان و روسیه هستند. جالب است بدانید روس ها گل های خریداری شده از ایران را بسته بندی می کنند و با برند خودشان به بازارهای جهانی می فرستند.

پول در مزارع قورباغه ای

پرورش قورباغه کاری بسیار تخصصی است و حتما باید جزییات و فوت و فن آن را آ»وزش ببینید. مزرعه پرورشی وابسته به تعداد قورباغه ها و گستردگی کار باید بین یک تا سه هکتار باشد. علاوه بر این، حداقل به 200 تا 300 میلیون تومان سرمایه برای تجهیز مزرعه، فنس کشی و خرید و واردات قورباغه مولد به کشور نیاز دارید.

از بین انواع گونه های قورباغه تنها تعداد محدودی از آنها قابلیت مصرف خوراکی دارند. جثه قورباغه های خوراکی به اندازه یک مرغ معمولی می رسد و هر کدام دو تا سه کیلوگرم گوشت به شما خواهند داد.

شغل هایی با درآمد یک چاه نفت

هر جفت قورباغه مولد سه تا چهار میلیون تومان قیمت دارد و معمولا از کشورهای تایوان و برزیل وارد می شود. قورباغه های مولد یک ماه در قرنطینه سازمان دامپزشکی می مانند و در صورت تایید سلامت آنها، مجوز ورودشان به مزارع پرورشی صادر می شود.

یک جفت قورباغه مولد دو تا سه ماه پس از ورود به مزارع، 300 هزار تخم تولید می کنند. از این تعداد، شمار اندکی از تخم ها به ثمر می نشیند و به قورباغه های بالغ گوشتی تبدیل می شود. بازگشت سرمایه پرورش قورباغه در سه چهار سال ابتدایی به سرعت اتفاق نخواهد افتاد زیرا رشد قورباغه ها کند است اما پس از این دوره زمانی بازدهی صادراتی آغازت می شود زیرا مشتریان خارجی هر سال میزان معینی گوشت قورباغه را به شما سفارش می دهند.

یکی از مزارع پرورشی گیلان در حال حاضر مشغول فریز کردن گوشت قورباغه ها برای صادرات است. مشتری های خارجی این مزرعه کشورهایی مانند ترکیه، فرانسه، آلمان، ترکمنستان، آذربایجان و ارمنستان است.

هر کیلو ران قورباغه در بازارهای جهانی 20 تا 30 دلار قیمت دارد و گوشت سایر قسمت های بدن آن 10 تا 20 دلار قیمت گذاری می شود. به این ترتیب فروش و صادرات هر قورباغه گوشتی به طور میانگین 100 تا 120 هزار تومان ارزش افزوده دارد.

بیزینس اعجاب آور نواده دایناسورها


تمساح ها این موجودات هولناک یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان را برای صاحبانشان رقم می زنند. تجارت پوست تمساح سالانه پول هنگفتی نصیب این دسته از تولیدکنندگان استثنایی می کند.

غیر از این، گوشت کروکدیل ها طرفداران خاص خود را دارد. خون و استخوان این جانوران به دلیل خواص شگفت انگیز پزشکی در مصارف صنعتی و پزشکی کاربرد دارد.

شغل هایی با درآمد یک چاه نفت

کارشناسان آزمایشگاهی می گویند خون تمساح صدها برابر از قوی ترین آنتی بیوتیک ها ضد عفونت و باکتری است و استخوان آنها حاوی ماده ای است که در درمان های شیمیایی انواع سرطان ها کاربرد دارد.

سالانه دو میلیون طاقه پوست کروکدیل در دنیا تجارت می شود که هر طاقه آن ارزشی معادل 10 هزار دلار دارد. ارزش هر کیلوگرم گوشت خوراکی این حیوان نیز 17 تا 25 دلار است. در حال حاضر 70 درصد پرورش دهندگان تمساح در جهان زنان هستند. آنها به دلیل رعایت جزییات ظریف نگهداری از این حیوان موفق می شوند مزرعه خود را به سود اقتصادی برسانند.

تاجیک، مدیر کل دفتر توسعه منابع آبزی و ماهیان آب شیرین سازمان شیلات می گوید یکی از معیارهای مهم شیلات و سازمان های مربوط مانند دامپزشکی و محیط زیست برای ارائه مجوز احداث مزرعه پرورش تمساح داشتن تحصیلات آکادمیک است. متقاضی باید در یکی از رشته های دامپزشکی، علوم جانوری، شیلات یا محیط زیست درس خوانده باشد و با دانش پرورش حیوانات بیگانه نباشد.
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لوگوی وبلاگ
ساعت
سایت های مفید

سایت مراجع تقلید
رتبه وبلاگ
نظرسنجی آنلاین
دیکشنری آنلاین
سخنی از بهشت
اوقات شرعی
ذکر ایام هفته